... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

5. září 2017 - STRES

5.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 5. září 2017
STRES
 
Všichni čas od času zažijeme tu známou zahlcenost spojenou s nedostatkem času. Všichni čas od času podlehneme té vnitřní roztřesenosti, která nás ve výsledku paralyzuje a náš časový deficit navyšuje. Stres tu byl, je a bude. Máme jej odkoukaný od vlastních maminek, které čas od času upadly do iluze, že nestíhají dělat ty důležité věci, bez kterých se domácnost neobejde.
 
Vymýtit stres jde asi ztuha. Ale rozhodně s ním můžeme začít vědomě pracovat, když do něj upadneme. Otázkou je, zda jsme ochotni připustit, že Zeměkoule se nepřestane otáčet, když pro dnešek nestihneme všechno, co nám naše bláznivé zakomplexované ego nadiktovalo a zda máme dostatek velkorysosti, abychom mávli rukou a byli schopni rozlišit, že důležitější je klid v oblasti břišní krajiny než odškrtané položky na „to do“ seznamu.
 
Dnešním průvodcem bude dech. On nás může zpomalit a zpřítomnit natolik, abychom si uvědomili, že se zase za něčím ženeme. Pamatujme, že ne nedostatek času, ale naše zatvrzelá iluze, jak důležití jsme, do čeho všeho musíme zasahovat a kontrolovat, u čeho všeho musíme za každou cenu být, nám ve skutečnosti podkopává nohy a způsobuje srdeční slabost.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost pomocí dechu zpomalit a učinit volbu: budeme trvat na vlastních nedosažitelných plánech, nebo se raději uvolníme a zareagujeme na aktuální vývoj situace? Jak by vypadal den, kdybychom opravdu vědomě načítali situace kolem nás a využili je ve vlastní prospěch? Ano, vyžaduje to důvěru. Na druhou stranu, kontrola a výdej energie, který neustále investujeme do nesmyslných činností, nás pouze vyčerpává a způsobí, že prožijeme další den bez hlubšího smyslu a na jeho konci budeme vyšťavení a frustrovaní.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 403 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -