... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

8. září 2017 - PŘIJÍMÁNÍ

8.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 8. září 2017
PŘIJÍMÁNÍ
 
Dovolme si dnes naskočit do proudu dění a unášet se vlnami, které námi budou procházet. Ano, může se to jevit jako bláznivé, naše mysl tomu pravděpodobně nebude příliš rozumět a už vůbec to nebude moci ovládat. Ale je to nutné? Je opravdu žádoucí brzdit vlastní přirozenost na úkor toho, že si budeme připadat více akceptovatelnější?
 
Královna Vody nás učí kvalitě nesouzení. Kritické myšlení je někdy žádoucí, ale je to jako se všemi protipóly – máme k dispozici oba. Pokud se neumíme odevzdat, pak musíme kontrolovat. Pokud se neumíme vymezit, pak musíme být pasivní za každou cenu. Jaké by to bylo, zkusit jeden den bez boje a neustálého vymezování se, nesouhlasu a nevyžádaných komentářů? Jaké by to bylo strávit jeden v důvěře a bez pochyb, že to, co se v nás a kolem nás do posledního detailu odehrává, je to jediné přirozené a v pořádku?
 
Berme dnešní den jako jedno velké cvičení, zda jsme vůbec ochotni se otevřít a beze strachu spolupracovat s vnějšími okolnostmi a vlastními emocemi, zda jsme schopni nezasahovat a nechat se dnešním dnem unášet tam, kam je potřeba. Zároveň můžeme sledovat, co všechno to vyvolává v naší mysli, jaké strachy spouští absence kontroly a jak moc ve skutečnosti odmítáme spolupracovat s vlastním životem.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 404 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -