... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. září 2017 - TADY A TEĎ

11.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. září 2017
TADY A TEĎ
 
Vykročme do nového týdne zlehka stejně jako postavička na obrázku. Kdoví, co nás čeká, a tak šetřme silami. Tenhle zdánlivě odpočinkový rozjezd se ovšem paradoxně může ukázat jako raketový start. To, co dnes rozhodne, bude míra naší bdělosti a přítomnosti.
 
Dvojka Duhy je typickým příkladem úsloví, že když dva dělají totéž, není to totéž. Pro někoho být tady a teď znamená rezignovat na jakékoliv plány a budoucnost, o nic se nestarat a sobecky urvat z každé vteřiny něco pro osobní prožitek. Pro jiného znamená být tady a teď naprosto otevřený a veškerou pozornost stáhnout z daleké budoucnosti na bezprostřední dění, na to reagovat a tím dovolit, ať se budoucnost tvoří sama na základě našich aktuálních rozhodnutí.
 
Dnes se objeví jedinečná příležitost prozkoumat, jak se my vztahujeme k přítomnému okamžiku a zda jsme schopni v něm alespoň nějakou chvíli setrvat. Přítomnost je magická, nese v sobě víc výzev, než bychom byli ochotni připustit. Když se rozhodneme být přítomní, naše pozornost už není zaneprázdněna budoucností a výsledky, ale automaticky se zaměřuje na naše nitro a tím i na naše aktuální emoce. Když volíme přítomnost, ztrácíme kontrolu a plány a nezbývá než důvěřovat aktuálním rozhodnutím. Když zvolíme přítomnost, zkrátka víc cítíme. A proto z ní tolik lidí utíká.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 411 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -