... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. září 2017 - VĚDOMÍ

18.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. září 2017
VĚDOMÍ
 
Eso Pohárů nás zklidňuje a přináší ujištění, že všechno je v pořádku. Stačí si uvědomit, že ten, kdo dělá potíže v našem životě, je jen a jen naše hlava. Ta určuje, jaký by měl být řád věcí, ta trvá na přesných scénářích, ta neodbytně opakuje svá očekávání a domněnky. Pokud si dovolíme poodstoupit od iluzí, jak by věci v našem životě měly být a místo toho začneme vnímat a akceptovat, jak se věci dějí ve skutečnosti, máme vyhráno.
 
Pokud se dnes stále do vědomí vkrádá nespokojenost, že my, naše vztahy, práce, postava, denní režim, děti nebo rovnou celý život není v pořádku, dovolme si prozkoumat, odkud se berou naše šablony ideálna a dokonalosti. Kdo do nás vtloukl, že musíme vypadat zrovna takhle a takovýto má být náš denní režim, že ve vztahu se máme chovat a cítit takto a ne jinak? A jak bychom se se cítili, kdybychom na chvíli odložili stranou všechna tato očekávání a dali přednost tomu, co doopravdy prožíváme? I přes tisíce jasných požadavků, jak by to mělo být správně se počítá jediné, a sice co se aktuálně děje.
 
Všechna tato očekávání nás před něčím chrání, tedy, to si myslíme. Dnes se objeví nejedna příležitost se těmito mechanismy zaobírat hlouběji. Co si vlastně myslíme, že dostaneme, když naplníme všechny tyto pseudopožadavky? A proč si to nedovolíme zažít rovnou? Vědomí v nás aktivuje vnitřního pozorovatele, který je schopen vnímat a nesoudit, co se v nás děje a jaké hry hrajeme. Přináší dnes tolik potřebný nadhled, abychom si uvědomili, že jak bláznivou laťku jsme si nastavili a že svůj život pravděpodobně už nějakou dobu nežijeme, ale jen se snažíme splňovat nesmyslné požadavky, které jsme si na sebe sami vymysleli.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 363 ×diskuze (1)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -