... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. září 2017 - EXISTENCE

21.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 21. září 2017

EXISTENCE

Dnešní výjimečná energie nás zve do spojení se s něčím větším, než jsme my sami. Nemusí jít o dechberoucí spirituální zážitky, ale o něco tak „přízemního“ jako hluboké smíření se s vlastní existencí.

Aby k tomu mohlo dojít, musíme napřed prozkoumat vlastní hlubiny a zjistit, co v sobě odmítáme. Protože, ať to odmítáme a popíráme sebevíc, nikam to nemizí. Na chvíli se sice můžeme tvářit, že to tu není, ale dříve nebo později to zase vykoukne, a jak na potvoru v tu nejnevhodnější chvíli. Ať už se tento mechanismus týká bolestného dětství, různých forem závislostí, emocí či zlozvyků, pokud se dějí, tak v tuto chvíli patří do našeho života. Nemusíme vcházet do extrému a slepě jim propadnout, stačí se jen přestat bičovat a nenávidět za to, že je to součástí našeho života.

Existenci je jedno, co máme za sebou, za co se stydíme, a čím si kompenzujeme frustrace, když nás nikdo nevidí. Pro ni jsme nepostradatelný dílek, bez kterého by tu něco chybělo. To my se sebou stále nesouhlasíme, a proto odmítáme i Existenci, která s námi ve skutečnosti nemá žádný problém. A spolu s ní odmítáme také hojnost, pocit bezpečí a naplnění, který nám nabízí.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 359 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -