... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

25. září 2017 - MY JSME SVĚT

25.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 25. září 2017
MY JSME SVĚT
 
Desítka Duhy nás dnes přivádí do energie spolupráce a sounáležitosti. Pokud budeme následovat její proud, máme šanci ochutnat vzájemnou pospolitost a být součástí nějakého celku. Tato příležitost pochopitelně přináší i spoustu výzev a nabízí možnost nahlédnout na různé mechanismy, postoje a strategie, které v nás sociální cítění může vyvolávat.
 
Jedním z hlavních témat dnešního dne je spolupráce. Jsme ochotni spolupracovat s druhými, potažmo s Existencí? Nebo se raději od druhých, ze strachu, abychom následně nebyli povinování, odpojíme a jedeme si po svém a hlavně sami? Je zajímavé sledovat, co všechno nám brání vejít do vřelého kontaktu s druhými. Možná se obhajujeme předchozími negativními zkušenostmi, možná nám stačí jen příběhy, které se odehrály kolem nás. Ale byly opravdu tak negativní? Nebo jsme část situace, většinou související s našimi opravdovými motivacemi a skrytým očekáváním, vytěsnili a celou tzv. negativní zkušenost vytrhli z kontextu?
 
Kromě spolupráce totiž dnešní energie přináší ještě jedno téma a tím je tolerance. Ano, slovo, na které už jsou někteří alergičtí. Ale tolerance neznamená přehlížet nepravosti a omlouvat chování druhých, je to spíš absence neustálého soudu, který určuje, kdo a co je dobré a kdo a co už ne. Pokud se razantně vymezujeme vůči druhým, pak je na čase nahlédnout do sebe a pojmenovat to, co nejsme ochotni tolerovat na sobě, rozuměj, co nejsme ochotni na sobě velkoryse přijmout.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 401 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -