... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

26. září 2017 - DOSPĚLOST

26.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 26. září 2017
DOSPĚLOST
 
Dospělost…jako děti po ní toužíme, abychom konečně byli svobodní a nepodléhali pravidlům rodičů a sotva této mety dosáhneme, začneme se chovat jako děti a odmítáme přijmout odpovědnost za naše činy a rozhodování.
 
Eso Duhy přináší téma odpovědnosti a s ním související mechanismy. Objeví se příležitost prozkoumat, s čím si tohle slovo spojujeme a zda jej vnímáme v pozitivní poloze jako synonymum pro svobodné tvoření nebo v negativní poloze jako synonymum pro trest v případě nezdaru a nesplněných očekávání.
 
Dospělost přichází ve chvíli, kdy převezmeme odpovědnost za svůj život a to, kde se aktuálně nacházíme, do svých rukou, místo toho, abychom stále nevyzrále obviňovali své okolí, za to, co nám není dovoleno nebo hledali někoho, kdo nám pro změnu něco dovolí. Je jedno, kolik nám je let, pokud potřebujeme svolení pro své činy a chování, jsme stále malými dětmi. A jako s dětmi s námi pak bude nakládáno, vždy se najde někdo, kdo nám bude zakazovat, poučovat a vychovávat nás.
 
Vždy máme volbu, buď uvěříme, že naše svoboda je v cizích rukou a naprosto dobrovolně tak setrváme v roli dítěte, nebo vystoupíme z tohoto kruhu a začneme následovat svou osobní svobodu a důvěřovat, že máme dostatek zdravé síly čelit důsledkům, které naše dospělé chování může vyvolat.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 364 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -