... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. září 2017 - NEVINNOST

27.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. září 2017
NEVINNOST

Vplujme do dnešní lehké a hravé energie, plné nadhledu a moudrosti. Postava na obrázku už prožila mnohé, a tak ví, že jediné, co má v životě opravdu cenu je radost a užívání si každého momentu. Starosti jsou velmi proměnlivé a to, co se v tuto chvíli její jako nepřekonatelné drama se s odstupem pár hodin, dní či let promění ve vybledlou vzpomínku.

Nevinnost, tak jak je prezentována touto kartou, není nevinnost dítěte nepolíbeného životem. Je to postoj založený na životních zkušenostech a moudrosti, která se nedá koupit ani zdědit, ale kterou lze vstřebat jen přes vlastní prožitky. Čím více si toho dovolíme prožít, tím větší pravděpodobnost, že náš repertoár zkušeností bude pevnou základnou pro náš nadhled a dobrosrdečnou přezíravost. Vyděšení jsou ti, kterým strach nedovolí zkoušet a hrát si, ne ti, kteří zkouší, objevují a hrají si, aniž by se bičovali za nezdary.

V každý moment svého života děláme své maximum. Neexistuje žádné mohli bychom více. Protože tohle "bychom" se jednoduše nikdy neuskutečnilo. A tenhle přístup je také klíčem k tomu, jak sbírat zkušenosti, na nich stavět moudrost a skrze ni se radovat ze života. My určujeme, zda svůj život žijeme naplno. Pokud ne a vyhovuje nám to tak, je to v pořádku, pokud nám to nevyhovuje, tak to prostě něco změňme, bez pocitu studu a viny. Čas totiž běží příliš rychle.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 365 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -