... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. září 2017 - DOSPĚLOST

29.9.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA NA DNEŠNÍ DEN: 29. září 2017
DOSPĚLOST
 
Dospělost neznamená ztracené dětství a břemeno starostí a odpovědnosti ani každodenní MUSÍM místo chci či rád/a bych. Kdo vidí dospělost v těchto intencích, stále ještě nedospěl.
 
Eso Duhy přináší možnosti a také inspiraci, jak s nimi naložit. Máme právo se leknout a žádnou dnes nevyužít, stejně jako přijmout výzvu a něco zkusit. Naše dospělost totiž stojí na svobodě rozhodování - můžeme se vydat jakýmkoliv směrem, stejně jako můžeme cokoliv od života odmítnout. Nemůžeme se zmýlit, jen volíme varianty a měníme směr. Jen malé děti věří na chyby a následný trest, kterým se jim dá vyhrožovat a manipulovat s nimi.
 
Dovolme si dnes pomocí dechu dorůst do své „konfekční“ velikosti, více se v situacích narovnat a pohybovat se dnešním dnem jako hotové, autonomní bytosti. Máme tak šanci zažít úplně odlišný pocit, než jak jsme zvyklí. Aniž bychom to vnímali, většinu času trávíme zalezlí v koutku vlastního těla, maličcí a neviditelní, se strachem z rozhodování a z následných reakcí okolí, plni nepříjemných očekávání a smutní ze samoty. Jistě, můžeme tam zůstat a stále si špinavou rukou utírat nudli u nosu, ale můžeme také vylézt na slunce a radovat se z vlastní velikosti a svobody.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 367 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -