... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. října 2017 - ZNOVUZROZENÍ

3.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. října 2017
ZNOVUZROZENÍ
 
Desítka Mraků přináší inspiraci, jak si pomocí stereotypních odpovědí a reakcí uvědomit vlastní strach a přenést se nad něj. Pokud se naše vnímání pohybuje v intencích buď a/nebo či z extrému do extrému, vždy (a málokdy si to uvědomujeme) jsme se ocitli v osidlech vlastního ega, které nám nedovoluje reagovat svobodně a autenticky. Egem v tomto případě není myšlena sebestředná část nás samých, ale strategie přežití, která nás nutí jednat na základě strachu.
 
Dnes se objeví výjimečná příležitost vědomě prozkoumat velbloudí a lví strategie přežití. Velbloud uhýbá, klopí zrak a mlčí, případně přitaká, lev pro změnu využívá agresivitu, vyhrožuje nebo sarkasticky zesměšňuje. Oba jsou ve skutečnosti tak vyděšení, že si ani neumí představit, že by použili jinou strategii – že je dovoleno vymezit se a říci ne, stejně jako přiznat, že nás něco zranilo, aniž bychom se ponížili.
 
Znovuzrození je jako probuzení se ze špatného snu. Sice jsme propoceni skrz na skrz, ale zároveň máme možnost uvědomit si, že nic nad námi nemá takovou sílu, abychom museli setrvávat v přidělených rolích do konce života.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 370 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -