... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. října 2017 - PROCITNUTÍ

4.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. října 2017
PROCITNUTÍ
 
Všichni známe přísloví, že nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. A přesně tuto zkušenost nám zprostředkovává energie dnešního dne. Procitnutí, které máme možnost zažít, nás doslova osvítí. Pravděpodobně bude jen chvilkové a vzápětí se vše vrátí do obvyklých kolejí, ale naše nevědomí už nebude tak slepé a tuhle zkušenost nám nikdo neodpáře.
 
Tak jako je těžké zapomenout číst nebo se nasoukat do obuvi, ze které jsme už jednou odrostli, stejně tak je těžké tvářit se a jednat tak, jako bychom neznali hlubší souvislosti a informace. Pochopitelně jde to, ale pokud jsme v kontaktu alespoň s minimální rovinou citlivosti vůči sobě, nelze přehlédnout, jak moc destruktivní a sebeznásilňující směr bychom následovali.
 
Dnešek přinese chvilkové osvícení, po kterém se pravděpodobně všechno změní, ne proto, že by se proměnila vnější realita, ale proto, že některé věci v rámci sebeúcty prostě odmítneme dělat či následovat, nebo naopak, že konečně nekompromisně zahlédneme, co je pro nás dobré. Je těžké tvářit se jako oběť, když na vlastní kůži cítíme sílu osobního přispění do výsledné situace a stejně tak je těžké tvářit se, že nemůžeme nic dělat, když známe řešení.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 340 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -