... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. října 2017 - SAMOTA

6.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. října 2017
SAMOTA
 
Dnes bude mít hlavní slovo náš vnitřní Poustevník – symbolická postava, která chodí světem sama s vědomím, že je schopna svítit si na cestu a postarat se o sebe. Energie Poustevníka nás učí, jak využít vlastní zdroje ve chvílích, když máme pocit, že kolem nás nikdo není.
 
Samoty se mnoho lidí bojí a vyhýbají se jí. Pletou si ji s trýznivou opuštěností, kterou možná zažili jako malé děti, když poblíž nebyl nikdo, kdo by je utěšil. Ale ve skutečnosti není samota absencí blízkosti v našem životě, naopak, je to obrovský potenciál toho nejintimnějšího vztahu, jakého jsme schopni dosáhnout, vztahu k sobě samému.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat mechanismy a strategie, které používáme, když se cítíme osamělí. Než bezmyšlenkovitě sáhneme po osvědčeném modelu, ať už je jím přítel na telefonu, čipsy nebo čokoláda, alkohol, internet, dejme si pár minut a pomocí dechu se zkusme zorientovat v našem nitru. Opravdu je náš vnitřní Poustevník tak zoufalý? Není to spíš volání malého dítěte po pozornosti? A opravdu nemáme jediný nástroj, jak zdravě, vědomě, a hlavně sami a bez vnějších berliček ukonejšit tu část nás, se z jakéhokoliv důvodu cítí opuštěna?
 
Samota je výbornou příležitostí, jak se naučit vcházet do kontaktu se sebou samým, jak se nasytit a spolehnout se na vnitřní zdroj, který máme k dispozici. Spoléhat se na ty vnější je možná pohodlné, ale zároveň velmi riskantní. Ne vždy jsou totiž po ruce, a pokud uvěříme iluzi, že jsou naší jedinou možností, jak se vyhnout osamělosti, dříve nebo později propadneme zoufalství.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 341 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -