... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. října 2017 - MILENCI

9.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. října 2017
MILENCI
 
Ačkoliv dnešním ústředním tématem nemusí být explicitně vztahy partnerské, rodinné či pracovní, toto téma se dnes bude odrážet všude, na co zaměříme pozornost. A to z prostého důvodu, protože ať budeme na realitu nahlížet z jakéhokoliv úhlu pohledu a dynamiky, nevyhneme se tomu základnímu a zásadnímu, a sice vztahu k sobě sama.
 
Milenci nás dnes mohou dovést až na hranu, na hranu vnitřního konfliktu na téma: srdce nebo hlava? Abychom takové místo v sobě mohli vůbec objevit, je zprvu dobré uvědomit si cestu, která nás dovedla až sem a zamyslet se nad tím, proč vůbec potřebujeme volit mezi těmito dvěma fenomény a jak je možné, že ve výsledku vyhrává tak často právě hlava.
 
Naše pochyby plynou z prastarého příběhu nenaplnění, a tak ve chvílích, kdy bychom měli důvěřovat svému kompasu, totiž srdci, začínáme kalkulovat rozumem nad tím, zda nám ta či ona volba přinese, co očekáváme, nebo zda naopak následováním srdce neztratíme i to málo, co si myslíme, že máme k dispozici. Dáváme tak před svobodou a volbou ze srdce, která jediná nás může ve skutečnosti naplnit, přednost závislosti na vnějších zdrojích, které jsou velmi nejisté. Ještě není pozdě, a tak zkusme dnes dát rozum stranou a více cítit a podle toho i jednat. Možná výsledek rozum opět vyhodnotí jako ztrátu, ale naše srdce výrazně pookřeje.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 355 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -