... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. října 2017 - SEN

10.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. října 2017
SEN
 
Dnešní zpomalená, lehce melancholická energie přímo zve k tomu, abychom na chvíli přivřeli oči a pustili si na pozadí film. Schválně, jaký bude? Bude to inspirující záležitost, která nám dodá odvahy, abychom následně ve vnější realitě začali činit konkrétní kroky k jejímu naplnění, nebo bude mít spíše povahu chvilkového úniku z reality, která nás neuspokojuje a do které se budeme muset, dříve nebo později, tak neochotně vrátit?
 
Pokud se dnes přistihneme, jak s rukama v klíně vzdycháme nad rozlitým mlékem, uvědomme si, co do světa vysíláme a jakou realitu si tak vytváříme. Šestka Vody nás totiž velmi důrazně varuje před neproduktivním fňukáním a hraním si na oběť. Všechno má svůj důvod a všechno má své řešení a jestliže máme intenzivní pocit, že něco nemáme ve svých rukou a nezbývá než rezignovat, pak jsme opět nic nepochopili. Vždy totiž máme volbu - můžeme minimálně změnit úhel pohledu, a tím paradoxně i celou realitu. Jakýkoliv scénář v naší hlavě můžeme přepsat a dovolit, aby celý příběh dopadl jinak.
 
Tento přístup ovšem nemá nic společného s unylým sněním na úrovni „co by, kdyby“. V každém kdyby je totiž skryta pochybnost, a tudíž i nedůvěra, že se může náš sen realizovat.
Kdyby nás udržuje v iluzi, že si sice můžeme něco představit, ale v realitě se to stejně neodehraje a tahle frustrace vede pouze k tomu, že přestáváme vnímat inspirace a vytvářet vize. Až se dnes na chvíli zasníme, zkusme náš sen procítit až do morku kostí, jedině tak máme šanci, že se doopravdy zhmotní.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 363 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
14. září 2018 - ODPOUTÁNÍ

14.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -