... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. října 2017 - LAKOMEC

12.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. října 2017
LAKOMEC
 
Čtyřka Duhy nám připomíná, že dávat nás obohatí víc než dostávat. Ne, opravdu nemusíme sahat do své peněženky nebo se dělit o majetek. Dnešní Lakomec škudlí zejména na nehmotných věcech – čas, úsměv, sdílení, přítomnost, naslouchání. Rozdávat tyto komodity je pro něj z nějakého důvodu o hodně více ohrožující než dát všanc vlastní finanční statky.
 
Energie dnešního dne nás konfrontuje s vlastní zranitelností. Není nic jednoduššího než se uzavřít do ulity samoty a tam dřepět a přesvědčovat se, že svět tam venku je nepřátelský a záludný. Inu, proč ne. V takové izolaci můžeme vlastní představy vyšroubovat do neuvěřitelných příběhů a poblíž není nikdo, kdo by nás přesvědčil o opaku. Ale dříve nebo později se staneme oběťmi této vlastní toxicity, kterou vypouštíme do světa a začneme trávit sami sebe.
 
Naše „objektivní“ důvody, proč nevcházet do kontaktu s druhými, jsou zpravidla založeny na sebelítosti. Nesprávně interpretovaný příběh z dětství či nedávná zkušenost nás lehce uvrhnou do vzdoru a pak už je jen krůček k pohrdání všemi. A protože odmítáme kontakt, odmítáme i naplnění. Myslíme si, že za naši bolest trestáme druhé, ale ve skutečnosti se trestáme sami. Udržujeme se v umělé izolaci a trucujeme. A naše srdce strádá.
 
Až se dnes zase zatvrdíme a odmítneme s někým vejít do kontaktu nebo jen ukázat, jak se doopravdy máme, mějme také odvahu prozkoumat, co s námi tato strategie dělá. Opravdu se cítíme bezpečněji? Opravdu je pak naše srdce naplněné a radostné? Protože pokud ne, pak děláme něco špatně.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 354 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
25. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. září 2018 - MOŽNOSTI

21.9.2018

Osho Zen karta na každý den:
20. září 2018 - ODKLÁDÁNÍ

20.9.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -