... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. října 2017 - MYSL

27.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. října 2017
MYSL
 
Dnes nás zachrání jen intenzivní kontakt s vlastním dechem, vědomé nádechy a výdechy a pozorování hrudníku, který se rytmicky zvedá a klesá, zaručí, že alespoň na chvíli odvedeme pozornost od hlavy, která se rozhodla předčasně splnit pětiletku.
 
Páže Mraků nás varuje před záludnou pastí vlastní logiky, která sice na první pohled ovládá všechny argumenty, ale ve skutečnosti se jen snaží zaměstnat nás v hlavě, aby nás ani nenapadlo sestoupit do nižších pater naše vědomí. Otázka zní: proč si s tím naše mysl dává takovou práci? Co je pro ni tak ohrožujícího v našem nitru? A odpověď je více než jednoduchá: jsou to emoce. Když si dovolíme prožívat, nemusíme tolik myslet. Když si dovolíme více cítit, nemusíme spoléhat na kalkul, manipulaci a kontrolu naší hlavy – můžeme se rozhodovat podle srdce a instinktu, ne podle výmyslů a domněnek.
 
Všimněme si, že kdykoliv moc přemýšlíme, vytváříme různé scénáře budoucnosti, v duchu se hádáme, obviňujeme nebo se obhajujeme, zkrátka kdykoliv zaměříme pozornost na naši továrnu na nesmysly, která nám drží na krku, přestáváme být ve spojení s vlastním dechem a neorientujeme se v tom, co ve skutečnosti cítíme. Přestáváme důvěřovat a naše mysl zvýší produkci katastrofických scénářů. Klidně dovolme hlavě, ať nás přesvědčuje, že to s tím dechem, je blbost, kdyby to přece byla pravda, tak celý svět vypadá jinak…, hlavně to už udělejme. Začněme vědomě dýchat. Teď hned.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 420 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -