... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. října 2017 - OUTSIDER

30.10.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. října 2017
OUTSIDER
 
Všichni čas od času zažijeme ten starý známý pocit bezmoci, při které se naše energie a síla smrskne do dětské velikosti a my jsme přesvědčeni, že nemáme žádný nástroj ke změně situace. Jen bezradně přihlížíme, co se odehrává kolem nás a jak někdo jiný drží otěže pevně v rukou a my máme pocit, že nemůžeme nic.
 
Náš vnitřní Outsider je velmi živou vzpomínkou na naše dětství, kdy ti velcí o nás rozhodovali, v zájmu našeho dobra, ovšem bez ohledu na naše aktuální potřeby. Záměr dospělých rozhodně nebyl nám ubližovat, ovšem snaha chtít pro nás to nejlepší se leckdy minula účinkem a zanechala skrytou pachuť v podobě bezmoci a pocitu křivdy a lítosti.
 
Až se dnes přistihneme, že už zase lomcujeme pomyslnou brankou, za kterou nás zavřeli, omezili naši svobodu a možnost rozhodovat se, zkusme se na chvíli zastavit a prozkoumat, kdo jsou vlastně ti „oni“. A opravdu mají tak velký vliv na náš život a naši vnitřní autonomii? Není to spíše tak, že jsme to my, kdo uvěříme, že jsme tak malí a tím svobodně předáme sílu a rozhodovací právo těm druhým? Jsou věci, které nejdou aktuálně změnit a ano, můžeme je svést na druhé, ale stále zůstává rovina volby, kde jen my určujeme, jak se v dané situaci budeme cítit. Nikdo z nás nemůže udělat outsidera, to jen my sami dáváme svolení, že se tak v určitých situacích budeme cítit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 434 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -