... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

1. listopadu - SROVNÁVÁNÍ

1.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 1. listopadu 2017
SROVNÁVÁNÍ
 
V každém z nás je – někdo je s ní v každodenním kontaktu od ranního probuzení, někdo jen občas, při zvláštní příležitosti; ta část nás samých, která nad námi bdí a za každou cenu se nás snaží ochránit před bolestivou kritikou a destruktivním selháním. Náš vnitřní kritik.
 
Pětka Mraků poukazuje na neustálé pochybnosti a obavy z toho, zda jsme dost dobří, a na niternou neutuchající touhu být co nejlepší, abychom se jednou provždy vyhnuli ponižujícímu srovnávání a hodnocení. Až nás dnes opět přepadne panika, že tentokrát už jistojistě vyjde najevo, jak moc nemožní jsme, spojme se na chvíli se srdcem a přestaňme se bičovat. Náš vnitřní kritik sice bije na poplach, ale i on si zaslouží malé vydechnutí.
 
V každé chvíli děláme maximum. Kdyby to šlo rychleji a lépe, rozhodně bychom to tak dělali. Mějme proto dnes respekt k vlastním kapacitám, ať už jde o fyzickou sílu, vytrvalost a soustředění nebo možnosti nervového a emočního systému. Místo toho, abychom se trestali za to, že nesplňujeme své nebo čísi představy, oceňme se, že děláme maximum, kterého jsme v danou chvíli schopni. Tohle je našich 100 %. Čím dříve to začneme akceptovat, tím rychleji si můžeme dopřát důstojnost, respekt a sebeúctu, po které ve skrytu tak toužíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 360 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -