... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

2. listopadu 2017 - NEVINNOST

2.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 2. listopadu 2017
NEVINNOST
 
Dnešní energie ukáže, jak jsme si poradili se včerejším tématem vnitřního kritika. Dává nám příležitost strávit den v lehkosti a radosti, nebo se popasovat s vlastními všudypřítomnými soudy a hodnoceními. A možná zažijeme obojí, v libovolném pořadí.
 
Nevinnost, tak jak ji definuje dnešní karta, není nevinností malého dítěte, které ještě příliš neví o světě a jeho nezáludnost se spíše podobá naivitě. Máme na mysli nevinnost zralou, získanou věkovitými zkušenostmi a hlubokým přesvědčením, že v každém momentu našeho života děláme maximum, a proto není důvod se dále soudit a bičovat.
 
Naše vědomí je opravdu mocné. Umí nás stáhnout až na samotné dno bažiny provinilosti, pocitu selhání a nedostatečnosti, stejně jako umí otevřít stavidla prožívání v přítomném okamžiku. A pokud si dnes dovolíme být spíše přítomní než na dně, máme šanci setkat se s nesoudící lehkostí a vědomím, že vše jde podle plánu (byť mu nemusíme zcela rozumět). My jsme totiž vlastními soudci, kteří nad sebou vynesou ortel, my určujeme, jak se máme cítit a co si zasloužíme. My burcujeme nebo konejšíme našeho vnitřního kritika.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 409 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -