... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. listopadu 2017 - ZRALOST

3.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. listopadu 2017

ZRALOST

Tak jako v přírodě má všechno svůj čas a nic nejde urychlit, tak i situace a události v našem životě zrají. Bylo by bláhové popohánět ovocný strom, aby jeho plody rychleji uzrály, stejně jako přesvědčovat spadená jablka, ať se ještě na chvíli vrátí do větví a tam čerpají šťavnatost.

Devítka Duhy symbolizuje hlubokou moudrost, se kterou přistupujeme k životu. Učí nás, jak v přítomném okamžiku nakládat s výzvami a příležitostmi, které se na naší cestě objevují a jak nepředbíhat, ani nezastavovat u jevů, které již nejsou aktuální. Pokud v tuto chvíli neznáme řešení problému, ještě nenastal čas. A naopak, možná, že problém už je dávno vyřešen a my u něj stále setrváváme a snažíme se zasahovat. Je to stejně nesmyslné počínání, jako bychom pojídali pouze nezralé a shnilé ovoce a nikdy nezkusili, jak doopravdy chutná.

Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, proč je pro nás tak těžké důvěřovat životním rytmům a dovolit, aby nám život sám nabídl řešení některých situací. Jsou věci, které dopředu nevymyslíme. Pokud teď nevíme co a jak, nezbude nám než počkat, až se objeví impuls či informace a my budeme mít jasněji. Buďme otevření, udělejme prostor a nechme se překvapit, řešení tu může být co nevidět.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 392 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -