... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. listopadu 2017 - MISTR

6.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. listopadu 2017
MISTR
 
Mistr není ten, kdo prošel všemi lekcemi a výzvami a teď se nechá obdivovat na výsluní. Nepotřebuje být dokonalý, aby znal svou hodnotu a byl schopen žít plnohodnotný život. Mistr je ten, který v sobě ctí jedinečnost a jeho aktuální autentický prožitek je pro něj víc než maska dokonalosti. Nesnaží se přesvědčit sebe ani druhé, že z jeho života zmizela všechna negativa a nyní vyzařuje jen světlo.
 
Energie dnešního dne nám umožňuje potkat se sami se sebou bez odsouzení a přetvářky. Pokud chceme aspirovat na lepší život, pak je bezpodmínečně nutné, abychom se se vší grácií a pokorou potkali s naším aktuálním obsahem. Není třeba propadat dramatům a není na místě popírat. Mistrovský kousek se uděje, když si dovolíme bez přetvářky prožít to, co nám dnešek přichystal.
 
Náš vnitřní Mistr je přítomen a čeká. Nezjeví se, až se zbavíme emocí a reakcí, které považujeme za nesprávné, až vydržíme být vyrovnaní v dráždivé konfrontaci, až sejmeme soupeře úsměvem. Mistrovství z nás udělá laskavost a lidskost, s jakou k sobě přistoupíme v momentech, kdy nám strach nedovoluje mít nadhled a kdy upadáme do starých vzorců. Jedna z variant našeho života totiž je, že se toho, co na sobě tak nesnášíme a považujeme za chyby, prostě nezbavíme. Bude to tu pořád. Znamená to ale, že si za trest odepřeme kontakt s mistrovskou esenci, kterou v sobě nosíme?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 358 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -