... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. listopadu 2017 - DOKONČENÍ

9.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. listopadu 2017
DOKONČENÍ
 
Stačí vložit poslední dílek a skládanka bude kompletní. Něco, co nás dlouho zaměstnávalo, se chýlí ke konci. Dokončení není jen předěl mezi starým a novým, je to proces, díky kterému si můžeme dovolit prožít konec v jeho ryzí podobě.
Dnes se objeví výjimečná příležitost prozkoumat naše postoje k ukončování, potažmo ke smrti, ať už symbolické nebo té reálné. Je pro nás v pořádku být bdělým pozorovatelem, nezasahovat do děje a zároveň si jej vychutnat do poslední kapky? Máme spíše tendenci zdržovat a prodlužovat životnost čehokoliv, nebo naopak konec urychlit, či jej dokonce přeskočit, a už už věnovat pozornost něčemu novému?
 
To nové dozajista přijde. Vždy se něco objeví a my můžeme zvolit strategii, která nám umožní nezabývat se aktuálním dokončováním a pospíchat do budoucna. Ale když si dovolíme plně a přítomně prožít konec, včetně emocí a strachu, které může aktivovat, dáváme zároveň hluboký respekt tomu, co symbolicky umírá. Pokud bychom tuto fázi přeskočili, situace, vztah, děj na určité úrovni nebude nedokončen, zůstane viset ve vzduchoprázdnu a bude zabírat místo určené tomu novému.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 406 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -