... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. listopadu 2017 - ODKLÁDÁNÍ

10.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. listopadu 2017
ODKLÁDÁNÍ
 
Nechuť, která se objevuje při odkládání je jen špička ledovce. Ne kvůli přesvědčení, že se nám něco nechce, ale kvůli mnohem hlubším pocitům, odkládáme aktivity, rozhodnutí, telefonáty apod. Ve skutečnosti odkládáme na později nepříjemné pocity. To by samo o sobě nebylo tak strašné, ale bohužel, už jen tím, že se snažíme některým pocitům (a zejména očekáváním) vyhnout, je zveme do hry, počítáme s nimi a věnujeme jim více než významnou míru pozornosti.
 
Kdykoliv zdržujeme, tak sice oddalujeme pocity selhání, ponížení a studu, ale zároveň, protože doopravdy netušíme, jak výsledná situace dopadne, odkládáme také případné pocity zadostiučinění, respektu a ocenění. Kdykoliv odkládáme, vyjadřujeme celou svou existenci: ne, díky, opravdu se nepotřebuji cítit dobře, takhle mi to stačí. A tak raději, než abychom riskovali, jdeme na jistotu a volíme frustraci a stres v podobě prodlužujícího se „to do“ listu.
 
Až se dnes objeví výzva nebo příležitost ke konfrontaci, mějme odvahu prozkoumat, o co tady jde ve skutečnosti, co je pro nás aktuálně ta nejhorší emoce, kvůli které kumulujeme problémy a kroutíme se jako žížaly. Pokud jsme ochotni tyto emoce pojmenovat, máme kapacitu je i zdravě prožít, a pak už není nutné si odkládáním komplikovat život.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 396 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -