... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

20. listopadu 2017 - REBEL

20.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 20. listopadu 2017

REBEL

Dnešek nabízí jistotu a stabilitu, tedy za předpokladu, že se opřeme sami o sebe. Pokud sami sebe nepovažujeme za dostatečně důvěryhodnou oporu, budeme se potýkat se strachem a různými formami, jak jej skrýt před ostatními.

Rebel v sobě nese energii autority, která stojí pevnýma nohama na zemi, má jasné povědomí o vlastních hranicích a rozhodně nemá potřebu dobývat území druhých. Rebel totiž není bojovník. Je v kontaktu se svou pravdou a to mu stačí. Nepotřebuje ji hlásat do světa a přesvědčovat o ní druhé, nepotřebuje cizí souhlas a ani ho neohrožuje nesouhlas.

Až se dnes objeví situace, kde se takzvaně cítíme silní v kramflecích, zkusme prozkoumat, co se v nás ve skutečnosti děje, odkud naše síla přichází a zda je to opravdu síla, nebo jen její demonstrace navenek. Jsme schopni akceptovat jiný názor, aniž bychom ztratili kontakt sami se sebou? Jsme ochotni ctít své hranice, a tak respektovat hranice druhých? Je pro nás naše vnitřní autorita důležitější než dělání dojmu na vnější autority?

Rebel je zkrátka svůj. Ne proto, aby ohromil druhé, ale proto, že následuje sám sebe.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 376 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -