... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. listopadu 2017 - INTERGRACE

22.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. listopadu 2017
INTEGRACE
 
I přesto, že se to nezdá, konflikty přispívají k našemu růstu. Ve skutečnosti upozorňují na naše vnitřní konflikty, které se odehrávají na pozadí, kterým příliš nevěnujeme pozornost a které zásadně ovlivňují vnější realitu a život, který žijeme.
 
Naše vnitřní krajina je obývaná mnoha našimi částmi. S některými se potkáváme rádi, dokonce se s nimi identifikujeme, některé milostivě trpíme a jiné vyloženě popíráme. Náš vnitřní svět je bohatý a neustále vytváří nové a nové konstelace. Bohužel také konflikty a nedorozumění. Proto stačí nahlédnout do vlastního nitra a můžeme lépe porozumět tomu, co se odehrává kolem nás.
 
Dnes se objeví nejedna vzácná příležitost prozkoumat a porovnat, jak to, co se děje ve vnější realitě a dotýká se nás, souvisí s naším nitrem. Tak jako na divadle se můžeme potkat s částmi, které jsou odrazem těch, se kterými ve fyzické realitě nevycházíme, vyhýbáme se jim či je dokonce urážíme a ponižujeme. Jaký je vlastně náš vztah k vlastním stínům, které tak musí být zvědoměny pomocí našich partnerů, rodičů, kolegů?
 
Dokud budeme popírat to, co je naší součástí, dokud budeme vcházet do konfliktu sami se sebou, pak se nedivme našim každodenním konfrontacím a nepříjemnostem. Otázka: proč se mi to pořád děje? Proč se ke mně takto chovají? opravdu není na místě. Nesouhlas s tím, kdo jsme, nás oslabuje. A dokud budeme popírat jednu jedinou část sebe samých, se kterou nesouhlasíme nebo se za ni stydíme, nikdy se nebudeme cítit celistvě a ve své síle.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 365 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -