... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. listopadu 2017 - NIC

27.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. listopadu 2017
NIC
 
Stav, kdy nemáme nic ve svých rukou, vyvolává pěknou paniku. Tak rádi bychom se zachytili alespoň stébélka, které by nám zajistilo iluzi jistoty, ale naše dlaně dnes sahají jen do prázdna.
 
Nic je pro naši mysl opravdu děsivé. Nutí ji zastavit se a chvíli neprodukovat všechny ty koncepty, očekávání, soudy, představy a strachy, a to je pro ni nepředstavitelné. Potřebuje aspoň něco, jednu větu, obraz, informaci, na které vystaví nový nesmyslný příběh, který nám předhodí. A pokud ji to není dopřáno, začne se bránit, křičet vyvolávat paniku a přesvědčovat nás, že nedělat nic znamená rezignaci.
 
Jak hluboce se ta naše hlava plete. Nedělat nic totiž může také znamenat pustit kontrolu, uvolnit se a nechat se překvapit vývojem situace. Zastavení nám přináší ještě jednu kvalitu, a sice, když na chvíli nejdeme vpřed, můžeme jít konečně do hloubky.
 
Dnes se objeví výjimečná příležitost dotknout se symbolického nekonečna, nad kterým nemáme žádnou moc, místa, kde se může odehrát cokoliv, nejen to, co si umí naše hlava představit. Ta hloubka a prostor může děsit, až se nám zrychlí tep. Proto až dnes budeme nakukovat přes okraj vlastní propasti, spolehněme se na svůj dech, který nás bude jistit.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 375 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -