... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. listopadu 2017 - MINULÉ ŽIVOTY

28.11.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. listopadu 2017
MINULÉ ŽIVOTY
 
Dnes pozor na emoční nášlapné miny. Objeví se až mnoho příležitostí, jak si nabíhat na svá „oblíbená“ zranění a cyklit se ve vzteku, bezmoci, rezignaci a popírání. Zvýšení bdělosti podpoří, když vědomě zpomalíme, každou situaci a větu, kterou chceme vyslovit, pořádně prodýcháme.
 
Minulé životy jsou jako budíček, jako zdvižený prst, který nás důrazně upozorňuje na to, že se chystáme zopakovat stejnou chybu. Nejedná se ani tak o rozhodnutí na vnější úrovni typu investovat nebo neinvestovat, zůstat nebo odejít, říci nebo pomlčet, jako o volby vnitřní. Tedy spíše volbu zásadní, a tou je, zda jsou naše činy a chování založeny na rozhodování ze strachu. Tato základní motivace je sice pochopitelná, ale není dlouhodobě udržitelná. Každé rozhodnutí, které uděláme ze strachu se nám po čase, jako bumerang, vrátí, ať už v podobě další konfrontace nebo situace, ve které se budeme cítit minimálně nepohodlně.
 
Není důvod dnes vcházet do paniky a dramat (i to už je mimochodem volba ze strachu). Postačí, když budeme bdělí a uzemnění, pevně usazení ve svém těle a v kontaktu se svým dechem. Pak máme šanci, byť na poslední chvíli, stáhnout nohu z místa, na které kdybychom plnou vahou došlápli, pravděpodobně se ocitneme v prastarém dětském příběhu, který nás spláchne přímo do emoční stoky.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 366 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -