... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

1. prosince 2017 - PROCITNUTÍ

1.12.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 1. prosince 2017
PROCITNUTÍ
 
Procitnutí, ta krátká chvilka, která nám otevře oči, mysl i srdce a my jen žasneme, v jakém bludu jsme to doposud žili...než pomine, a my jsme zase zpátky ve svém důvěrně známém příběhu. I přesto, že procitnutí bývá krátkodobé (a díky tomu i milosrdné k našemu nervovému systému), zanechává v nás otisk, po kterém už nic není jako dřív.
 
Dnešek přináší širší souvislosti, aha-momenty a okamžiky prozření. Někdy mohou být radostné, někdy bolestné, ale vždy, vždy přinášejí úlevu z pochopení. Najednou všechno dává o trošku větší smysl, a to přináší do života více sebejistoty a důvěry. Po takovém vhledu nemusí být život snadnější a málokdy se týká informací typu kdo může za naše životní neštěstí nebo zda se potvrdila naše pravda, kterou jsme tak tvrdě prosazovali.
 
Pochopení širších souvislostí znamená, že nehodnotíme vnější příběhy a realitu, ale že i my se konečně vidíme jako součást příběhu. Pokud potřebujeme označit viníka, pak i my máme díl na vzniklé situaci. Pokud se nám zdá, že se musíme rvát za svou pravdu, pak i my sami ji úplně nerespektujeme. Ne náhodou takové prozření všechno mění. Mění totiž náš úhel pohledu. V jednom okamžiku vyrosteme z malého ufňukaného dítěte, kterému se dějí křivdy v dospělou autoritu, která jasně ví, že nic není jen černé a bílé, která se nebojí odpovědnosti za své činy, ani své síly měnit život podle vlastních představ.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 352 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. listopadu 2018 - ZNOVUZROZENÍ

včera

Osho Zen karta na každý den:
12. listopadu 2018 - ZMĚNA

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
31. října 2018 - REBEL

31.10.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -