... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. prosince 2017 - LAKOMEC

4.12.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. prosince 2017
LAKOMEC
 
Princip lakomství tkví ve lpění a držení (se). V klasickém významu slova je lakomcem ten, kdo střádá majetky, drží je a nechce či dokonce neumí ani část z nich použít a užít.
 
Lakomec, který nás bude dnes provázet, je lakomec emoční. Lpí na kdysi spáchané křivdě, utápí se v sebelítosti, a to jej odděluje od zdroje, hojnosti i možnosti uzdravení. Jeho základním pocitem je vzdor, díky kterému se přesvědčuje, že nikoho nepotřebuje, že si vystačí sám, protože by pak musel být, nedejbože, někomu zavázán. A tak si dřepí ve své noře, daleko od všech, probírá se svými poklady a nutí se do radosti nad tím, co všechno má a že se nemusí s nikým dělit.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost vejít do kontaktu s naším vnitřním Lakomcem, zraněnou částí nás, která, než aby připustila starou bolest, tak se uzavírá před světem a v lepším případě se tváří, že nikoho nepotřebuje. V tom horším případě už přešla do útoku a chce se za svá stará příkoří mstít a je jedno komu.
 
To, že si budeme pro sebe škudlit neprožité emoce, nás bohatšími neučiní. Až se dnes ocitneme v situaci, kdy budeme moci otevřeně sdílet, jak se máme a co cítíme, ujistěme se, že z nás nemluví Lakomec, který všechno zatluče a schová pod masku servilnosti. Jestliže toužíme po bohatství, je na čase ukázat své hluboko ukryté poklady.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 333 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -