... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. prosince 2017 - PROŽÍVÁNÍ

7.12.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. prosince 2017
PROŽÍVÁNÍ
 
Prožitky – něco, co nám nikdo nemůže ukrást, ale co také nelze nikomu zprostředkovat. Prožívání je jedinečné a (nejen) díky němu nejsou na Zemi dvě bytosti totožné. A stejně tak nejsou totožné v mechanismech, kterými si v prožívání brání.
 
Trojka Ohně nás nezve jen k prožívání pocitů a emocí, ale k celého niterného světa uvnitř nás. Od dětství se učíme, jak s těmito komoditami zacházet, jak je korigovat a držet pod kontrolou, skrývat nebo cíleně zaměňovat za jiné, přijatelnější. Pokud dlouhodoběji odmítáme své emoce akceptovat a mluvit o nich, riskujeme výbuch. Potlačené emoce se nikam neztratí, to, že je popíráme, ještě neznamená, že neexistují. Naopak, všechno se v nás štosuje jako v odpadkovém koši.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost konečně dát najevo, co cítíme, a to zejména to, co už dlouho potlačujeme. Ale pozor, upustit ventil neznamená na někom si zchladit žáhu. I ta sebedivočejší emoce může být vyjádřena tak, aby nezraňovala. Přizvěme si na pomoc dech a vědomě vejděme do kontaktu s emocemi, které jsou pro nás nepohodlné. Nesnažme se je po někom hodit a rychle se jich zbavit, místo toho si dovolme být v nich viděni.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 372 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2018 - BŘEMENO

včera

Poradna:
Chci být kreativní

8.12.2018

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2018 - INTEGRACE

6.12.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -