... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. prosince 2017 - ZMĚNA

11.12.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. prosince 2017
ZMĚNA
 
Tématem dnešního dne je pohyb. Je jedno, jestli to budou nepatrné milimetrové krůčky, nebo nečekané veletoče, obojí nás informují o jediném: nic nezůstává na místě, nic není statické. Ani my, s každým nádechem a výdechem jsme jiní, je tu nová emoce, nová myšlenka, jiné rozpoložení.
 
Změna symbolizuje základní vlastnost všeho živého – proměnlivost. Všechno se mění s každou vteřinou, něco razantně, ve skocích, něco pozvolna a nenápadně, ale nic nezůstává stejné či na místě. A takový je i náš život. Ať už na něj pohlížíme jako na cestu z bodu A do bodu B, nebo jako proud událostí, je to živý proces plný proměn. Chtít si za každou cenu udržet stávající okolnosti a nastavení je jako chtít přestat dýchat a zároveň zůstat naživu.
 
Se změnami nemá cenu bojovat, dějí se každý den. Je to zákon přírody a života, se kterým nic nenaděláme. Pokud změny nesnášíme, jsme vlastně vyděšeni ze života a odmítáme následovat přirozenost. Dnešek nám dá mnoho příležitostí, abychom mohli následovat proud, který je větší než my sami. Buď se už asi tak potisící můžeme přesvědčit, jak vyčerpávající je tvrdohlavě vzdorovat, nebo můžeme zkusit šetřit síly a jen se nechat unášet. A důvěřovat. Plány pro dnešek hoďme za hlavu. Tak dokonale jako Existence to stejně vymyslet nemůžeme
 
Zobrazeno: 399 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -