... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. prosince 2017 - DOSPĚLOST

21.12.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 21. prosince 2017

DOSPĚLOST

Eso Duhy v sobě nese výjimečný potenciál nových začátků. Pokud vystoupíme z role dožadujícího se dítěte, můžeme být konečně sami sebou a jednat svobodně, s odpovídající zodpovědností, pochopitelně.

Dospělost přináší nejen výše zmíněnou „svobodu“ jednat podle vlastního citu a uvážení, ale také schopnost sebereflexe a zdravého zhodnocení situací a možností. Pomáhá nám orientovat se ve vlastních hranicích a v rozsahu „tohle zvládnu a tohle už nezvládnu“ – ovšem ne z pozice strašpytla, které se bojí překročit svou komfortní zónu, ale z pozice znalosti aktuálních možností a síly.

Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si, jak si stojíme, zda umíme být rovní a vzpřímení, ovšem bez arogantně zvednuté brady, nebo se raději hrbíme či používáme masku síly a autority. Dospělý postoj je pochopitelně pouze ten první, ty ostatní jsou jen dětinské strategie, jak za každou cenu dostat, co si myslíme, že nám náleží. Až se dnes přistihneme v roli dítěte, upřímně zvažme, zda nám to za to opravdu stojí, zda opravdu škemráním a výhrůžkami získáme víc, než bychom si zvládli obstarat vlastními silami.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 351 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -