... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. ledna 2018 - POCHOPENÍ

11.1.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. ledna 2018
POCHOPENÍ
 
Ještě celý dnešní den máme čas a prostor na to, prozkoumat naši „bezpečnou klícku“, ve které dřepíme. Je dobré znát důvody, proč preferujeme tento omezený prostor před svobodou, protože když dostatečně pochopíme, bez obav můžeme toto místo opustit.
 
Odkud pramení všechna ta omezení, kterým věříme? Co všechno jsme bez mrknutí oka převzali a slepě následujeme, protože jsme to zaslechli u „autority“? Dnes nehledáme pravdu pravdoucí, ale náš přístup k zaručeným postojům a vyjádřením. Opravdu jsou tak skálopevná? Cokoliv, co působí jako překážka, která nás brzdí či úplně zastaví, stojí za přezkoumání. Nejde o to ji násilím odstranit z cesty, ale spíše elegantně obejít pomocí jiného úhlu pohledu.
 
Poznatek dnešního dne je zásadní: klec je VŽDY otevřena. Je jen na nás, jestli se odvážíme vyjít do svobodného prostoru nebo dáme přednost pohodlí a známým jistotám. Lehká nervozita a závrať je na místě, možná jsme až příliš dlouho požívali výhod stísněného zázemí, a tak se nenechme vyplašit obavami. Pokud si netroufáme vzlétnout, odvažme se alespoň strávit pár okamžiků v otevřených vrátkách a nahlédněme do světa za mřížemi.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 333 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -