... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. ledna 2018 - LPĚNÍ NA MINULOSTI

12.1.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. ledna 2018
LPĚNÍ NA MINULOSTI
 
Dnes se k nám vrátí staré příběhy, o kterých jsme si mysleli, že už jsou dávno pryč – vztahy, křivdy, nenaplněné touhy, zklamaná očekávání. To všechno si pravděpodobně neseme někde uvnitř a nevědomky to živíme svou pozorností a zabíráme tak prostor novým příležitostem a prožitkům.
 
Pětka Vody poukazuje na to, že jsme se pěkně zasekli. Cyklíme se ve starých příbězích, které se už nedají změnit a stále dokola omíláme své pseudopravdy, které nikoho nezajímají. V takovémto rozpoložení odmítáme opustit i odpustit a držíme se toxické energie za každou cenu, aniž bychom si uvědomovali, co si způsobujeme. Tak moc toužíme po zadostiučinění, že se ho snažíme vpašovat do propadlých zážitků, aniž bychom si přiznali, že kýženou úlevu získáme díky propuštění a svobodě.
 
Jestliže chceme v životě něco nového, musíme tomu udělat místo. Dovolme si proto dnes něco navždy odložit. Ne, není to tak, že jsme se vzdali nebo že jsme prohráli, jen se vší moudrostí odkládáme něco, co otravuje náš systém. Nemá cenu se vracet, některé věci jsou pryč navždy, tak proč je stále vyvolávat jako duchy, se kterými si pak nevíme rady.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 329 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

včera

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -