... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. ledna 2018 - TICHO

18.1.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. ledna 2018
TICHO
 
Zasněžená krajina přímo vyzývá k tomu, abychom ztišili hlas, a nejlépe alespoň na pár chvil umlkli úplně, a ponořili se do vlastního nitra. Dnes v sobě nepronásledujme stíny a zraněné části, které nám komplikují život, dnes se zaměřme na zdroje bezpečí a vyrovnanosti.
 
Ticho nám připomíná, že každý z nás má uvnitř sebe místo, kde se můžeme dobít. Je jako kouzelná jeskyně, kam když vkročíme, všechno najednou ztichne a všechny starosti a rušivé elementy jsou příliš vzdáleny, než aby nás rozptylovaly. Tak jako je dobré umět problémy řešit, tak je dobré umět je nechat být a najít v sobě místo, kde v klidu a bezpečí načerpáme síly a dobijeme baterky.
 
Zkusme dnes více dýchat než mluvit a více cítit než konat. Spojme se s místem v nás, kde se můžeme uvolnit a zakusit pocit bezpečí. A pokud nám naše mysl nedovolí, abychom na chvíli spočinuli, zaveďme ji, klidně dál brebentící, do nižších pater, co nejblíže našemu středu. Dostane se jí svoboda mluvit a vymýšlet si, konstruovat a produkovat, a zároveň bude příliš vzdálena našim uším, aby nás mohla rozptylovat a ohrožovat v našem klidu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 303 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -