... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

19. ledna 2018 - NEVINNOST

19.1.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA NA DNEŠNÍ DEN: 19. ledna 2018
NEVINNOST
 
Starý pán na obrázku se baví a raduje ze života a oceňuje každý jeho detail. Už toho má za sebou mnoho a ví, jak nevyzpytatelná je budoucnost a jak drahá a vzácná je každičká chvíle v přítomnosti.
 
Nevinnost nás zve, abychom se na okamžik odpoutali od všech příběhů a obav v hlavě a užili si lehkou energii tady a teď. To, co nám obvykle kazí toto prožívání a padá na nás jako deka, je náš vnitřní soudce, který nám nedovolí zažít radost a uspokojení. V jeho očích nikdy nejsme hodni a nikdy si dostatečně nezasloužíme.
 
Ať už si dnes vyčítáme cokoliv, uvědomme si, co děláme doopravdy – zabraňujeme a zakazujeme si být přítomní a užívat radosti, které máme k dispozici. Obviňujeme se, odsuzujeme se a trestáme se. Všimli jste si někdy, že si úplně vystačíme sami? Nepotřebujeme nikoho z vnějšku a pokud máme pocit, že nás někdo z okolí obvinil či odsoudil, pravděpodobně jsme to udělali pár okamžiků předtím my sami. Je jen na nás, jestli tuhle hru sami se sebou budeme hrát i nadále, nebo raději dáme přednost „prachobyčejné“ radosti ze života.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 299 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

včera

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -