... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. ledna 2018 - DO NITRA

22.1.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA NA DNEŠNÍ DEN: 22. ledna 2018
DO NITRA
 
Jít dovnitř paradoxně není žádný pohyb, je to stav našeho původního bytí. Pro naši Duši je přirozené být stále uvnitř nás, v kontaktu se samotnou naší podstatou. To naše Mysl se nás stále pokouší vyvést z těchto míst a převzít vládu nad naší pozorností.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, co všechno nás odpojuje od našeho nitra, od našeho zdroje. Nejčastěji to bývá jakákoliv forma strachu. Vždy, když se objeví obavy, zapomeneme na dech, přestaneme cítit vlastní tělo a naše pozornost se přesune do hlavy, kde podléháme katastrofickým scénářům, pocitům provinilosti, strachu z budoucna či panice.
 
Čtyřka Vody nás inspiruje, abychom se na takový stav podívali vědomě. Pokud už se objeví strachy a obavy, zkusme jim nepropadat, ani se tvářit, že tu nejsou. Dovolme si je cítit a sledovat, čeho doopravdy se týkají, kde nám sídlí v těle a jak na ně obvykle reagujeme. Strach tu bude stále, ale bude o to horší, když se mu v krizových situacích nepodíváme do tváře. Pokud se mu otočíme zády, nezbývá než utíkat. A čím rychleji utíkáme, tím rychleji nás naše běsy honí.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 325 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

včera

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -