... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

2. února 2018 - IZOLACE

2.2.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 2. února 2018
IZOLACE
 
Čím více se odpojujeme od svého středu a svých emocí, tím větší bezmoc vytváříme. Naše mysl nás přesvědčila, že čím méně budeme cítit, tím jednodušší bude náš život. Celé toto nedorozumění vzniklo kdysi dávno díky bolestné situaci, a my se zařekli, že než cítit tohle, tak raději nic.
 
Trojka Vody symbolizuje něco, co bychom hezky česky mohli nazvat „dát city k ledu“. Něco v nás zmrzlo a nehýbe se. A my věříme, že dokud se to nehýbe a hibernuje to, neohrožuje nás to. Ovšem, aby to v tomto stavu zůstalo, musíme každý den a každý okamžik vynaložit spoustu energie. Bohužel takhle strategie vytváří jediné a sice, že si tenhle kus ledu s sebou všude táhneme.
 
Pokud se chceme zbavit bolesti, nezbývá než ji prožít. Jakékoliv vydělování a popírání přináší jen to, že je stále s námi, možná v latentnější podobě, ale za to neustále. Dnes se objeví výjimečná příležitost rozpustit další dílek nánosu, který s sebou vláčíme. Možná dnešní kontakt s bolestí bude mít formu vzpomínky a uvědomění, možná nám uleví slzy. Nebraňme se a dopřejme si léčení.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 287 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. prosince 2018 - MOŽNOSTI

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince - TICHO

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2018 - BŘEMENO

12.12.2018

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -