... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

8. února 2018 - STRES

8.2.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 8. února 2018
STRES
 
Dnes nám hrozí přetížení – mnoho práce, mnoho emocí, mnoho změn a zvratů, zkrátka mnoho stresu. Stres tu byl, je a bude. Nadávat na něj je jako nadávat na počasí; klidně můžeme, ale počasí je to celkem jedno a rozhodně se kvůli nám měnit nebude.
 
Sedmička Ohně nabízí jedinečnou inspiraci k prozkoumání, jak a proč jsme se v energii stresu ocitli. Co nás vlastně ponouká, abychom vydávali více energie, než aktuálně máme k dispozici? A před čím si myslíme, že se tak ochráníme? Vždy, když na sobě pociťujeme známky stresu, už hodnou chvíli v našem podvědomí bliká kontrolka, která nás upozorňuje na pocity ohrožení, a protože se těmto tématům  primárně nevěnujeme, jdeme proti sobě.
 
Lékem na stres je zpomalení. Kdykoliv se dnes budeme cítit pod tlakem, stažení a se zvýšenou tepovou frekvencí, zpomalme a dovolme si pár vědomých nádechů a výdechů. Ponořme se hlouběji a prozkoumejme před čím utíkáme a za čím se honíme. Země se nepřestane otáčet, když v tom kvaltu na chvíli zastavíme, stejně tak zítra zase vyjde slunce (byť za mraky), když dnes něco nestihneme. Bohudíky.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 277 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
14. prosince 2018 - MOŽNOSTI

včera

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince - TICHO

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2018 - BŘEMENO

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -