... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. února 2018 - INTENZITA

9.2.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. února 2018
INTENZITA
 
Rytíř Ohně je tak trochu rapl. Má sice drajv a sílu, ale také je dost netrpělivý a když věci nejdou podle jeho představ, tak obvykle ještě víc přitlačí. Jednou z něj bude dobrý panovník, ale teď je tak trochu nevycválaný a bez pokory.
 
A takový je i obraz dnešního dne - pod tlakem a s touhou, aby za každou cenu bylo po našem. Když však nahlédneme pod povrch, zjistíme, že za tímto přílišným výdejem energie a neustálým tlačením na pilu, je skrytá nespokojenost. Něco nefunguje podle našich představ, a tak to hrotíme. Někdo to tak bude fungovat jen dnes, pro někoho je to celoživotní nastavení.
 
Intenzita nám připomíná, že se na sílu snažíme změnit věci kolem nás, abychom si zajistili ztracený pocit bezpečí. Vydáváme spoustu energie, abychom upravovali vnější realitu, partnera, děti. Bohužel, ruku v ruce s intenzitou jde také vyčerpání, protože často je naše snaha marná a okolí s námi, a pro naše domnělé bezpečí, odmítá spolupracovat.
 
Abychom se dnes samým štelováním svého okolí úplně nevyšťavili, zkusme prozkoumat své hlubší motivace, proč tak moc potřebujeme, aby se situace odehrávaly určitým způsobem a naši blízcí nějak chovali. Když pojmenujeme, s čím jsme nespokojeni a co nám chybí doopravdy, můžeme si to zpravidla na emoční úrovni poskytnout sami a zbytečně tak netlačit na svět kolem nás.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 319 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

včera

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -