... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. února 2018 - PŘÁTELSTVÍ

12.2.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. února 2018
PŘÁTELSTVÍ
 
Dnes se budeme zabývat vztahy na všech úrovních, od toho nejniternějšího – vztahu k sobě, až po vztahy k nejširšímu okolí. Smyslem vztahů je cítit se v nich příjemně, a proto se objeví nejedna příležitost prozkoumat, čím si vztahy komplikujeme a čím naopak můžeme jejich funkčnost podpořit.
 
Abychom mohli s druhými opravdu sdílet a užít si blízkost, musíme je respektovat a nezasahovat do jejich prostoru. Jakékoliv drama, tlak a touha pramení z našeho nedostatku a přesvědčení, že ten druhý nás nasytí. Pak ale nevyhledáváme vztahy pro jejich magičnost, ale pro sobecké naplnění svých potřeb. Respekt a úcta se mění v citovou závislost a ta, pokud je nenaplněná, tak němá daleko k citovému vydírání.
 
Dvojka Vody symbolizuje nejvyšší formu vztahu, jaké můžeme dosáhnout, plnou svobody a vzájemného respektu. Nemusíme zrovna pěstovat volné vztahy, abychom partnerovi poskytli volnost, stačí, když druhému, a zvlášť těm nejbližším, dopřejeme svobodu být sami sebou a respekt k jejich návykům, slabůstkám a potřebám. Být blízko a zároveň ctít prostor a hranice našeho protějšku, je ta největší výzva vztahů.
 
Kdykoliv si dnes uvědomíme, že opět nesouhlasíme, přesvědčujeme a soudíme, zkusme se zamyslet, čeho se týká tato absence respektu v souvislosti s námi samými, co si nedovolujeme, za co se nemáme rádi a v čem jsme k sobě nekompromisní a tvrdí. Pokud chceme lepší a zdravější vztahy, začněme od sebe.
 
Pěkný den.
 
 
Zobrazeno: 294 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2019 - MOŽNOSTI

včera

Poradna:
Proč se se mnou nebaví?

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2019 - UVĚDOMĚNÍ

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -