... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. února 2018 - DOSPĚLOST

27.2.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. února 2018
DOSPĚLOST
 
Co nás dělá doopravdy dospělými? Občanský průkaz a svobodná konzumace alkoholu to asi nebude. Jak to, že některé děti by mohli být z fleku dospělými a někteří dospělí se i v pokročilém věku chovají jako děti?
 
Eso Duhy nám přináší téma dospělácké odpovědnosti se všemi iluzemi, které tento stav vyvolává. Celé dětství jsme toužili být velkými, abychom konečně nemuseli poslouchat ostatní a mohli si dělat, co chceme. A teď v dospělosti, když můžeme být sami sebou, bojíme se odpovědnosti za naše volby a vzpomínáme na bezstarostné dětství.
 
Dospělost neznamená jen seriózní chování, vydělávání peněz a splácení složenek. Dospělost je ve skutečnosti svoboda, kterou máme k dispozici. Opravdu můžeme cokoliv, pokud jsme ochotni nést důsledky za své činy. Ale protože máme strach si to přiznat, raději hledáme výmluvy a ve svém nitru se opět stáváme malými dětmi – těmi, které buď hledají někoho, na koho by své neštěstí svedli, nebo někoho kdo je zachrání, a nejlépe obojí.
 
Pokud se takto neustále rozhlížíme po okolí a čekáme, co se bude dít, aniž bychom se sami postavili do role dospělého, něco se opravdu stane. Dříve nebo později se objeví někdo, kdo s námi jako s dětmi bude zacházet. Bohužel nás těžko bude zachraňovat, spíš využije možnosti a bude se nás snažit vychovávat, manipulovat s námi a měnit nás k obrazu svému.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 341 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -