... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. března 2017 - BŘEMENO

6.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. března 2018
BŘEMENO
 
Šestka Mraků poukazuje na to, že se trápíme zbytečně. Ať už se staráme o věci, které nám nepřísluší – snaha někoho zachraňovat či vměšování se do problémů, které jdou mimo nás; nebo jen zbytečně malujeme čerty na zeď, zanášíme svůj energetický systém strachem a neefektivně vynakládáme sílu tam, kde to není ani žádoucí, ani nic platné.
 
Všechno to s sebou vláčíme jako těžký bágl a ani nás nenapadne jej na chvíli odložit. Spíše naopak, přisypáváme, aby to stálo opravdu na to. Dnes se objeví nejedna příležitost nakouknout do pytle a probrat se tou zátěží, kterou paradoxně nechceme pustit. Takže, co tu máme? Starosti typu, co se stane, když nevyhovíme nebo se nebudeme chovat podle představ ostatních. Pseudolaskavé obavy o druhé, které nám nedají spát – to zní poměrně bohulibě, ale co to ve skutečnosti znamená? Místo, abychom druhé podpořili a dodali jim odvahu, jen vzdycháme, že máme strach, co všechno nezvládnou. A do třetice, katastrofické scénáře všeho druhu. Je jedno, že jsou většinou založené na jedné polopravdě, proč rovnou v hlavě nerozjet film hodný Hollywoodu.
 
A co je na tom všem nejzajímavější? Že stále hekáme, jak nemůžeme a jak je to všechno těžké, ale ten „pytel sraček“ ze zad prostě dobrovolně nesundáme. Co bychom si bez něj počali? Jaké trable by nás spojovali s druhými? Jak jinak bychom si říkali o pozornost? Otázka dne je tedy jasná: opravdu se chceme ploužit životem s hlavou skloněnou pod nánosem strachu a ušlechtilých obav, nebo raději necháme Vesmíru a těm ostatním to, co jim patří a budeme se se stejnou intenzitou starat o své vlastní štěstí?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 362 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -