... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. března 2018 - SPLÝVÁNÍ S PROUDEM

9.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. března 2018
SPLÝVÁNÍ S PROUDEM
 
Položit se jen tak na klidnou hladinu a nechat se s důvěrou unášet proudem…krásná představa, že? Bohužel pro naši mysl je často nepřijatelná. Jak by k tomu přišla, kdyby nemohla kontrolovat, zasahovat a určovat tempo a směr? Eso Vody nám dnes přináší přesně takovou energii – uvolněnou a odevzdanou. Umění nezasahovat vyžaduje stejnou míru energie jako umění v pravý čas se rozhodnout, obojí je důležité a společně vytváří rovnováhu.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat, jak moc jsme ochotni a schopni povolit a nechat události plynout vlastním tempem. Odevzdat se však rozhodně neznamená upadnout do otupělé apatie či dokonce vzdorovitému přesvědčení, že natruc tedy nehneme ani prstem. Abychom se mohli nechat efektivně unášet proudem tam, kde je to pro nás nejlepší, je třeba mít oči a srdce otevřené, vnímat, co se kolem nás děje, zda zpomalujeme či zrychlujeme, jaká je teplota vody.
 
Čím uvolněnější dnes budeme, tím jednodušeji se budou věci odehrávat v náš prospěch. Čím zarytěji budeme plavat proti proudu, tím větší vlny se nám přelijí přes hlavu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 371 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -