... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

13. března 2018 - KAŽDODENNOST

13.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 13. března 2018
KAŽDODENNOST
 
Každý den trochu – trochu radosti, trochu pravdy, trochu odpočinku, trochu sebereflexe, trochu meditace. Osmička Duhy je symbolem každodenní spokojenosti, která se skládá z drobných střípků rozmanitých prožitků, a ty nám zajistí, že každý den má jinou, neokoukanou příchuť.
 
Než dnes proletíme dnem se všemi jeho povinnostmi, zkusme se na chvíli zastavit a nahlédnout na to, jak žijeme. Energie dnešního dne přináší vzácnou příležitost prozkoumat naše zaběhnuté vzorce, opakující se činnosti, zkrátka vše, co vytváří každodenní šedivý sterotyp a co nám brání cítit se naplněně a uspokojeně.
 
Kdykoliv se nudíme, jsme odpojeni a naše srdce nezáří. Vnější uspokojení nás dlouhodobě nenasytí, je potřeba hledat v sobě. Cokoliv může být dechberoucím zážitkem, pokud jsme plně přítomní a do hloubi prožívající. Čím méně přítomnosti a bdělosti, tím více šedi. Život je neuvěřitelně rozmanitý, za předpokladu, že si jej dovolíme vnímat.
 
Takže pokud máme dnes pocit, že náš život je šedivý a nudný, že postrádáme štěstí a radost, stačí se zaměřit na to, co ve skutečnosti zaměstnává naši hlavu. Dokud budeme věnovat pozornost jejím konstruktům, náš hlad po uspokojení a po štěstí nebude nasycen.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 380 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -