... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. března 2018 - EXISTENCE

14.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. března 2018
EXISTENCE
 
Jsme takoví, jací jsme. Můžeme s tím nesouhlasit, bojovat, upravovat se a zdokonalovat s vidinou, že tentokrát už budeme konečně spokojeni. Anebo, můžeme se smířit. Mnoho lidí si smíření plete s rezignací. Smíření neznamená, že jsme to vzdali a už nás nic naplňujícího nečeká, protože nejsme dostatečně dobří, štíhlí, bohatí. Smíření znamená, že si dovolíme žít plnohodnotný života takoví, jací aktuálně jsme.
 
Existence nás učí nový pohled na sebe, pohled, který nevymezuje, ale sjednocuje. Každá, v našich očích, chybka či nedokonalost, je ve skutečnosti znaménkem krásy, které nás dělá jedinečnými. Dokud odmítáme jediný milimetr svého těla, svého charakteru a své duše, odmítáme plnost a hojnost života a zažíváme, jak jsme odmítáni. Chtít dosáhnout cílů, cítit se v nich uspokojeně, a přitom mít výhrady k sobě samému, to je nemožné.
 
Dnes se objeví jedinečná příležitost prozkoumat, jak se k sobě stavíme, když jsme konfrontováni s vlastní nedokonalostí, ať už na úrovni vzhledu, práce či vztahů. Umíme k sobě být laskaví i v takových situacích nebo se propadáme do kritiky, provinilosti či studu? Takoví, jací jsme nás miluje celý Vesmír. Tak proč zrovna my děláme takové drahoty?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 371 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -