... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. března 2018 - TVOŘIVOST

15.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN. 15. března 2018
TVOŘIVOST
 
Každý z nás to v sobě má – schopnost tvořit. Jestliže nám od dětství tvrdili, že se rukama neuživíme, že jsme nemehla, že falešně zpíváme, pak jsme se naší tvořivé síly zalekli nebo se zastyděli a raději ji v sobě utlumili. Podlehli jsme předsudkům a hodnocení zvnějšku a uvěřili, že jsme k ničemu.
 
Tvořivost neznamená účet na Fleru plný produktů, je to naše schopnost vášnivě se ponořit do čehokoliv, co děláme. Je to odraz Boha, který skrze nás proudí a otiskuje se do každé činnosti. Bohužel, někde cestou jsme zapomněli tvořit s radostí a naše pozornost se místo na tvořivý proces upnula na výsledky. A někdo určil, jak mají dobré výsledky vypadat. A kdo je nemá, není tvořivý.
 
Máme volbu – buď strávíme dnešní den pod tíhou povinností a toho, co všechno musíme, nebo si dovolíme tytéž úkoly vykonat s radostí. Prostě jen tak, bez očekávání, bez tlaku a obav. Nechme se překvapit pocity, které se objeví, když na chvíli odložíme předsudky, že něco neumíme, že je něco nuda, nebo že se nám nechce. Jako bychom sami sebe přesvědčovali: dnes se mi nechce cítit radost. Prostě začněme a konejme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 346 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
19. března 2019 - MILENCI

včera

Osho Zen karta na každý den:
15. března 2019 - SDÍLENÍ

15.3.2019

Osho Zen karta na každý den:
13. března 2019 - DŮVĚRA

13.3.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -