... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. března 2018 - TADY A TEĎ

21.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN. 21. března 2018
TADY A TEĎ
 
Jaro je tu a s ním i lehká a voňavá energie. Jsou dny, kdy je potřeba pořádně zabrat, aby věci a situace nabraly ten správný směr. A jsou dny, jako ten dnešní, kdy je efektivnější uvolnit se a nechat věci plynout.
 
Dvojka Duhy je esencí bytí v přítomnosti. Ono slavné „tady a teď“ neznamená, že lehkovážně proplouváme dny a nestaráme se o budoucnost. Naopak, pokud chceme být přítomní, musíme být naprosto bdělí a nedovolit naší hlavě, aby nás zaměstnávala úvahami nad minulostí nebo budoucností. Čím více se zabýváme konstrukty mysli, tím méně jsme schopni vnímat, co se aktuálně odehrává, cítit vlastní srdce a následovat vedení.
 
Energie dnešního dne nabízí výjimečnou příležitost prozkoumat, co nás odvádí od vnímání přítomnosti a schopnosti přirozeně cítit vlastní emoce, z čeho pramení všechno to přemítání, organizování, zařizování, obavy a očekávání. Ať už se bojíme cítit, a proto utíkáme do hlavy, nebo jsme plni nedůvěry, a tak máme pocit, že si všechno musíme naplánovat a zařídit sami, naše absence bdělosti vede k frustraci a nenaplnění.
 
Nevíme-li kudy dál, buďme přítomní. Máme-li strach, buďme přítomní. Chybí-li nám vedení, buďme přítomní. V upřímném tady a teď jsou všechny odpovědi na otázky.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 352 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -