... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

26. března 2018 - REBEL

26.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 26. března 2018

REBEL

Rebel nás učí, jak se vymezit a zastat se sám sebe. Často se bojíme říci NE, protože máme strach, že pak budeme odmítnuti nebo dokonce opuštěni. Naše hranice a schopnost dát přednost sobě sama se díky okolí staly skoro sprostým slovem, a ten, kdo se za sebe postaví, je sobec.

Rebel si těmito pokryteckými konvencemi opravdu hlavu neláme. Už dávno zjistil, že on je sám pro sebe tím nejdůležitějším, co v životě má a že jeho pravda je opravdu jeho. A paradoxně, protože ctí sám sebe, svou pravdu autenticky žije místo toho, aby ji druhým vnucoval nebo ji obhajoval.

Dnes se objeví nejedna příležitost potkat se s naší niternou pravdou a prozkoumat, jak s ní zacházíme před ostatními. Sledujme, co za strach nám nedovolí stát rovně a dát přednost osobnímu prostoru před domnělým blahem okolí. Co si vlastně myslíme, že získáme, když dáme důležitost těm druhým? Rebel se někdy jeví jako tvrdý, nekompromisní a necitlivý. Ano, někdo jej tak může vnímat, zvlášť ten, kdo sám zrazuje sebe ve prospěch zištné loajality a totéž také automaticky očekává i od nás.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 349 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -