... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. března 2018 - TOTÁLNOST

27.3.2018|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. března 2018
TOTÁLNOST
 
Jsou vlivy, které jsou větší než my. A v takových chvílích nezbývá, než se oddat a důvěřovat, že všechno dobře dopadne. Možná to zní naivně, ale stejně naivní jsou všechny snahy ovlivnit vývoj situace k obrazu svému.
 
Pětka Ohně nás učí, jaký rozdíl je mezi riskováním a hazardem. Obojí zní velmi podobně, ale energie, která oba jevy provází, je naprosto odlišná. Pokud riskujeme, tak investujeme do něčeho, čemu důvěřujeme, ale nemáme plně ve vlastní režii. Když hazardujeme, tak nejenže investujeme do něčeho, co nemáme plně ve svých rukou, ale navíc tomu ve skrytu ani nedůvěřujeme. Totálnost nás totiž učí rozpoznat sebedestrukci, se kterou se, bez bdělé pozornosti a důvěry, vrháme do nejasných situací.
 
Pokud důvěřujeme, není třeba lpět na výsledku. Důležitější je proces důvěry než splnění toho, co očekáváme. Pokud proplouváme životem s důvěrou, můžeme si dovolit odevzdat se a nechat Existenci pracovat v náš prospěch. V opačném případě jsme odkázáni na strach, neustálou kontrolu a pochyby.
 
Ať už dnes před sebou máme cokoliv, s důvěrou tomu vyjděme vstříc a udělejme první krok, a pak nechme situaci přirozeně se vyvíjet. Víc bohužel pod kontrolou nemáme. Nebo bohudík.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 362 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. dubna 2019 - STRES

17.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
16. dubna 2019 - PŘIJÍMÁNÍ

16.4.2019

Osho Zen karta na každý den:
15. dubna 2019 - REBEL

15.4.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -